Hakkımızda

Kitaplar

Kitaplar,

Kimimiz içi hayatın vazgeçilmezleridir kitaplar. Kimimiz için bir dost, kimimiz için de farkında olmadan bizi çok iyi tanıyormuş gibi anlatan sayfalardır. Bazen de okumaya başladığımızda tamamen farklı bir dünyaya adım atmış gibi olduğumuz mistik bir dünyadır. Faklı bir çevre, farklı bir atmosfer, farklı sokaklar, caddeler, evler ve hiç tanımadığımız ama okumaya devam ettikçe en yakınımızdakiler kadar yakın olduğumuzu hissettiğimiz karakterler.

Kısmen ya da tamamen hayal olsa da bizi hüzünlendirecek, sevindirecek, bazen güldürüp bazen de ağlatacak bir  dünyadır kitaplar. Tamamen bizim dünyamız. Belki de ağaçların, çiçeklerin, dağların, nehirlerin ve tüm nesnelerin istediğimiz gibi olduğu tek dünyadır kitaplar. Yağmurun nasıl yağdığı, gök kuşağının büyüklüğü, güneşin ışıltısı, kuşların cıvıltısı, yaprakların yeşilliği ve su damlalarının berraklığı biz ne kadar istersek o kadar güzelleşir bu dünya da. Kitaplar hayalimizin gerçekleştiği hayal gibidir bir bakıma.

Kitaplar… Tamamen soyut ancak toprağına dokunacak kadar, çiçeklerinin kokusunu alacak kadar, güneşin parlaklığını ve denizin maviliğini görecek kadar, rüzgarın esintisini hissedecek ve en sevdiğimiz meyvenin en güzel halini tadabilecek kadar da somut bir dünyadır kitaplar. Kitaplar bizim büyülü dünyamızdır.

Kitapların büyülü dünyasına hoş geldiniz…

 

NOT: Sitemizde yer alan yazı, söz ve şiirler tamamen kitaplardan derlenmiştir. İnternet ortamından alınmamıştır. Çünkü internet ortamında çok yanlış bilgiler paylaşılmaktadır ve kitaplardan faydalanılarak bu yanlışlıkların önüne geçmeyi hedefledik. Yine de herhangi bir durumdan oluşacak yanlışlıklar için bizimle iletişime geçip düzeltmemize katkıda bulunabilirsiniz. Teşekkürler…

Bir Cevap Yazın