Türk oyun sektörünün devi Mevlüt Dinç’in kitabı satışa çıktı

Türk oyun geliştiricilerinin önde gelen isimlerinden ve Türk oyun sektörüne büyük emekler vermiş olan Mevlüt Dinç‘in kitabı piyasaya sürüldü. Bir süredir kendi yazdığı kitap projesi üzerinde çalışan Dinç, Hayat Bir Oyun kitabını sevenlerine armağan etti. Kitabında kariyerinden alıntılar yapan Dinç, bugüne kadar başından geçen zorlukları ve başarı öyküsünü kaleme aldı.

Türk oyun sektörünün devi Mevlüt Dinç’in kitabı satışa çıktı

Kitap içerisinde Dinç‘in hayatından örnekler verilecek bilgisayar konusunda hiçbir bilgisi ve eğitimi olmayan, aynı zamanda bilgisayar oyunlarına da ilgi duymayan birisinin nasıl dünya çapında bir oyun yazarı olduğuna tanık olabileceksiniz.

Tanımayanlar için Mevlüt Dinç kimdir?

1988 senesinde İngiltere’de kurduğu Vivid Image adlı şirketiyle, The First Samurai ve Street Racer gibi önemli video oyunlarına imza atan yapımcı, 2000 senesinde Türkiye’ye dönerek Dinç İnteraktif adıyla yeni firmasını kurdu. 2004 senesinde adını Sobee olarak değiştirmiş olduğu şirketini, 2009 senesinde Türk Telekom’a sattı. Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak kurulan Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu’nun başkanlığına, 2011 yılında ilk kez Mevlüt Dinç seçildi. Mevlüt Dinç 2013’te Sobee’den ayrıldı.